Kontaktlista

Nedan finner du kontaktuppgifter till personer inom olika områden i föreningen. Du kan alltid maila till styrelsen@brfkopparn9.se om du är osäker på vem du ska kontakta, och informera alltid styrelsen om du gjort en felanmälan.

Felanmälan

BK Fastighetsservice För att bevaka ett ärende, eller se om felet redan är anmält, gå in på BK:s supportsummering via länken till höger (kopiera och klistra in i adressraden i browserfönstret).https://bk.summera.support/forms/ticketlist.aspx?LK=EXCBVSFTKI23W4O
För mindre fel som kan åtgärdas vid fastighetsskötarens veckovisa rondering 08-556 966 30 (mån-fre 07-16, lunchstängt 11.30-12.30)brevladan@bkfastighetsservice.se
Vid allvarliga och akuta fel 08-714 82 10

Hissar och nycklar mm

Olof Wennerfors Kontakt för B-hiss, nyckelansvarigB076 131 44 44
Dibo Kling Kontakt för A-hiss, kontakt med fastighetsskötarenA070 93 00 114

Styrelsen

NamnFunktionUppgångTelefon
Johan Wewel OrdförandeA073 507 35 76
Ida Söderberg Vice ordförandeA076 772 63 90
Niclas Fagerstedt Ledamot, ekonomiB072-584 43 92
Charlotte von Sydow LedamotA070 369 49 43
Stefan Bladh LedamotA076 637 37 00
Matilda Linder Suppleant, informationsansvarigB073 613 39 63
Anna Litzén SuppleantA070 735 64 02
Camila Bejarano Wahlgren SuppleantA076 209 06 98
Michael Jäderholm SuppleantB070 725 25 52

Trädgårdsgrupp

NamnUppgång
Johanna Blåfield Cblafield@gmail.com
Katja Wennerfors Bkatja@wennerfors.se
Christina Duran B
Anna Ziesnitz B
Alice Mattson D

Övriga kontakter

FunktionNamnKontakt
Hyror och avgifter Allabrfboende@allabrf.se08-684 422 22
Skadedjur NOMOR0771-12 23 00
Hiss Kontakta hissansvarig i styrelsen vid fel Se telefonnummer ovanEndast vid nödfall: Magnussons hiss (Otis) 0200-22 10 11
Bredband/KabelTV Comhem0771-55 00 00
Bredband Ownitwww.ownit.se08-525 073 00
Information till boende Matilda Lindermatilda.linder@talenttalk.se073 613 39 63
Teknisk förvaltning BK Fastighetsservice08-556 966 30 (vardagar 07.00-16.00) alt brevladan@bkfastighetsservice.seJour 08-714 82 10 (endast akuta fel)
Kontakt med fastighetsskötaren Dibo Klingdibo.kling@gmail.com070 93 00 114
Nycklar och skalskydd Olof WennerforsB076 131 44 44olof@wennerfors.se

Grannbostadsrättsföreningar

NamnAdressKontakt
Brf Erstagatan 28 Erstagatan 28http://www.erstagatan28.se
Brf Kopparbonden Bondegatan 72Ordf Filippa Stålhane08-551 174 78